This blog is about books, eBooks , my memories and tragic accidents.

Monday, September 4, 2017

با کارت امتیاز رویاهایت را دنبال کن

در اوایل زندگی یاد می‌گیریم که شمردن آنچه ارزش دارد، ارزشمند است. ما تعداد دفعاتی را که از روی طناب می‌پریم می‌شماریم، تعداد سکه‌هایی را که جمع می‌کنیم می‌شماریم، تعداد تیله‌هایی را که جمع می‌کنیم می‌شماریم، تعداد امتیازاتی را که در لیگی کوچک به دست می‌آوریم می‌شماریم و تعداد جعبه‌ کلوچه‌هایی را هم که می‌فروشیم می‌شماریم...
 

 پیش به سوی پیشرفت 
​زمانی​که در حال رشد بودید، پدر و مادرتان هر چند ماه یک‌بار قد شما را اندازه می‌گرفتند و آن را روی دیوار علامت می‌زدند، این علامت به شما امکان می‌داد که بدانید در حال رشد و پیشرفت هستید؛ شما را تشویق می‌کرد که درست غذا بخورید تا خوب رشد کنید.

خب، اشخاص موفق هم از همان نوع اندازه‌گیری استفاده می‌کنند. آن‌ها امتیاز پیشرفت هیجان‌آمیز، رفتار مثبت، سود مالی و هرچیزی را که بیشتر خواهان آن هستند، حفظ می‌کنند. حفظ امتیاز ما را بر آن می‌دارد تا موفقیت‌های بیشتری خلق کنیم. 
 
وقتی مایک می‌خواست فروشش را افزایش دهد، نه تنها شروع به ثبت و پیگیری تعداد ثبت‌نام‌ها و درخواست‌هایی که از شرکت می‌شد کرد، بلکه تعداد تماس‌های تلفنی گرفته‌ شده و قرار ملاقات‌های رودررو  و اینکه چه تعداد از قرار ملاقات‌ها به ثبت‌نام منتهی می‌شد را می‌شمرد. نتیجه این سیستم سنجش فوق‌العاده بود، مایک شاهد افزایش ۳۹ درصدی درآمدش شد، آن هم فقط ظرف شش ماه.

در موردش فکر کنید. تمایل طبیعی شما این است که همواره امتیاز خود را افزایش دهید. اگر  در مورد اهداف شخصی و شغلی امتیازی برای خود نگه‌ دارید، تصور کنید هربار که این اعداد و ارقام به دلخواه شما زیاد می‌شوند، چقدر انگیزه می‌گیرید.



برای آنچه می خواهید حد و مرز بگذارید، نه برای آنچه نمی‌خواهید

در اوایل زندگی یاد می‌گیریم که شمردن آنچه ارزش دارد، ارزشمند است. ما تعداد دفعاتی را که از روی طناب می‌پریم می‌شماریم، تعداد سکه‌هایی را که جمع می‌کنیم می‌شماریم، تعداد تیله‌هایی را که جمع می‌کنیم می‌شماریم، تعداد امتیازی را که در لیگی کوچک به دست می‌آوریم می‌شماریم و تعداد جعبه کلوچه‌هایی را هم که می‌فروشیم می‌شماریم. تعداد متوسط ضربات در بازی بیسبال به ما تعداد دفعاتی را به توپ ضربه زدیم نشان می‌دهد، نه درصد دفعاتی را که ضربه نزدیم. بیشتر اوقات امتیاز و نمره‌ی چیزهای خوب را نگه می‌داریم چون آن چیزی است که بیشتر از همه می‌خواهیم.

وقتی تایلر ویلیامز به تیم بسکتبال جوانان پیوست، پدرش تصمیم گرفت با استفاده از «کارت امتیاز والدین» با تمرکز منفی ورزشکار جوان مبارزه کند و آنچه را تایلر درست انجام می‌داد دنبال کند نه اشتباهات او را.
او هفت کاری را که پسرش می‌توانست برای موفقیت تیمش انجام دهد یادداشت کرد و هر بار که تایلر یکی از این حرکات مثبت را انجام می‌داد به او جایزه می‌داد.
 
بعد از هر مسابقه تایلر به خانه برمی‌گشت، با عجله به اتاقش می‌رفت، جایی که روی دیوارش نموداری قرار داشت که پیشرفت او را نشان می‌داد. همان طور که فصل بسکتبال می‌گذشت خط روی این تصویر به طور مدام به سمت بالا می‌رفت. تایلر بدون اینکه کلمه‌ای خشن از مربی یا پدرش بشنود به بازیکن بهتری تبدیل شده بود و هر روز بیشتر از این روش لذت می‌برد.


ثبت امتیاز فقط مختص تجارت، ورزش و مدرسه نیست می‌توان آن را در زندگی شخصی هم به کار برد. از همین امروز شروع به جمع‌آوری امتیاز کنید. تصمیم بگیرید که می‌خواهید به منظور تقویت رویا و رسیدن به هدف‌هایتان در چه زمینه‌ای امتیاز جمع کنید. مطمئن شوید که در همه زمینه های زندگی امتیاز جمع می‌کنید: در امور مالی، حرفه‌ای، تحصیلی، اوقات فراغت، سلامت، تناسب اندام، خانواده و دوستان، پروژه‌های شخصی و کمک به دیگران.
نمودار امتیازهای خود را در جایی نصب کنید که خودتان و دیگر اعضای گروه، به راحتی آن را ببینید.

کتاب مبانی موفقیت نوشته جک کنفیلد




0 comments:

Post a Comment

Recent Posts

My Blog List

Blog Archive

Powered by Blogger.

Text Widget

Copyright © iIslandbooks | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com