This blog is about books, eBooks , my memories and tragic accidents.

Monday, April 18, 2016

از بازی تا پولاز بازی تا پول
اگر از تریسی استرن بپرسید که زندگی اش را چگونه می گذراند، به شما خواهد گفت:« من هر روز بازی می کنم.» تریسی همیشه عاشق چای بود. این علاقه ی او از دوران کودکی اش آغاز شده بود، از زمانی که همراه والدینش برای خرید اجناس عتیقه به اروپا سفر می کردند. آنان او را به جمع آوری فنجان و قوری چای تشویق می کردند و او دوست داشت که آراسته و مرتب از مهمانان خود در مهمانی های کوچک چای خود پذیرایی کند.
بعدها، زمانی که تریسی در اروپا مشغول مطالعه ی تاریخ هنر بود، احساس کرد که به ساختن چایخانه ای در اروپا و آسیا گرایش دارد. وقتی به تمپا برگشت، سالنی با الهام از سالن های فرانسوی قرن هفدهم ساخت. پس از آن به فکر تولید محصول چایی با نام تجاری خودش افتاد؛ محصولی شگفت انگیز، اصیل و عالی که نام تجاری خاصی داشت. آنان ریشه ی گیاهان مختلف و گلبرگ های گل رز را ترکیب کردند و چای هندی و دارچین و میخک را نیز به آن افزودند. آخرین ماده ای که به این ترکیب اضافه شد، گل یاسمن بود. امروز سالن تی، یک تجارت رو به رشد است که هر ساله ۱/۵ میلیون دلار درآمد دارد.

زمانی که تریسی در برنامه ی ما شرکت کرد، خندید و گفت:« می دانم که باید مثل یک بزرگسال رفتار کنم، اما من درست مثل یک بچه ام که هر روز یک مهمانی چای به راه می اندازد.»

فکر بزرگ: دانی دویچ
 Tracy Stem, Salon Tea

0 comments:

Post a Comment

Recent Posts

My Blog List

Blog Archive

Powered by Blogger.

Text Widget

Copyright © iIslandbooks | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com