This blog is about books, eBooks , my memories and tragic accidents.

Monday, November 2, 2015

پرچین باغچه ی ایده ها


ایده ها و نظرات میوه های فکر هستند

ایده های و نظرات، میوه های فکر هستند. ولی باید خوشه چینی شوند و برای آن که ارزش شان معلوم شود، مورد استفاده قرار گیرند.

هر فکر فقط 37 ثانیه در ذهن باقی می ماند، بعد فراموش می شود، تنها 37 ثانیه

تعداد میوه های بلوطی که یک درخت بلوط در سال می دهد، برای ساختن یک جنگل کافی است. با وجود این، از میان این تعداد شاید تنها دو یا سه بلوط تبدیل به درخت می شوند. سنجاب ها بیشتر آن ها را از بین می برند و زمین سختی هم که پای درخت است، به چند بلوط باقی مانده شانسی برای شروع زندگی نمی دهد.

اندیشه ها هم همین طورند. تعداد کمی از آن ها به بار می نشینند. ایده ها بسیار ناپایدارند؛ اگر مراقب نباشیم، سنجاب های منفی اندیشیِ مردمان، بیشتر آن ها را نابود می کنند. ایده ها از هنگامی که پدید می آیند تا زمانی که تبدیل به راه های عملی برای بهتر کردن امور شوند، نیاز به مراقبت ویژه دارند، از این سه راه برای شکوفایی و برداشت ایده های خود استفاده کنید:

1- نگذارید افکار از ذهن تان فرار کنند. آن ها را روی کاغذ بیاورید. هر روز ایده های خوب بیشماری به دنیا می آیند ولی تنها به دلیل این که روی کاغذ آورده نمی شوند، به سرعت می میرند. وقتی ایده ای به ذهن تان می آید، آن را بنویسید. اجازه ندهید ایده ها فرار کنند؛ وگرنه میوه های فکر نابود خواهند شد. پرچین قشنگی دورشان بکشید.

2- ایده هایتان را مرور کنید. آن ها را در پرونده ای که دائماً در جریان است، ثبت کنید، بایگانی شما می تواند یک گاوصندوق یا کشوی میزتحریر باشد، حتی جعبه ی کفش هم خوب است، ممکن است به دلایل موجهی بعضی از آن ها بی ارزش به نظر برسند، دورشان بریزید، ولی تا زمانی که یک فکر می تواند آینده ای را برایتان ترسیم کند نگه اش دارید.

3- ایده هایتان را بکارید و آبیاری کنید، آن ها را رشد دهید. راجع به آن ها فکر کنید، ایده های متجانس را به هم پیوند دهید، هر مطلبی را که به شکلی با ایده ی شما مرتبط است بخوانید، همه ی زوایا را بسنجید، بعد وقتی که موقعش رسید، از آن فکر برای خودتان، کارتان و آینده تان استفاده کنید.


جادوی فکر بزرگ: دکتر د. شوارتز

وقتی فکر روی کاغذ آورده شود، تجسم خارجی پیدا می کند، می توان آن را در عمل دید و به نقاط ضعفش پی برد و آن را اصلاح کرد.M.T

0 comments:

Post a Comment

Recent Posts

My Blog List

Blog Archive

Powered by Blogger.

Text Widget

Copyright © iIslandbooks | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com