This blog is about books, eBooks , my memories and tragic accidents.

Monday, August 8, 2016

چگونه نسبت به حقیقت عکس‌العمل نشان می‌دهید؟
چگونه نسبت به حقیقت عکس‌العمل نشان می‌دهید؟یکی از مشکلات موجود این است که در عین آگاهی از حقیقت، نباید از تحقق رویاهایتان دلسرد شوید. بسته به این که چه کسی هستید و چه رویایی در سر دارید، این کار می‌تواند آسان یا دشوار باشد. این شرایط در مورد هریک از افراد متفاوت با دیگری است.

سم لونسون نویسنده، تجربه‌ای را بیان می‌کند که مربوط به رویای پدر و مادرش برای آمدن به آمریکاست. او می‌گوید: «پدر و مادرم دوست داشتند در آمریکا زندگی کنند چون شنیده بودند سنگفرش خیابان‌های آنجا از طلاست. پدرم پس از آمدن به آمریکا متوجه سه حقیقت شد: ۱-سنگفرش خیابان از طلا نیست. ۲- خیابان‌ها اصلاً سنگفرش نیستند. ۳- سنگفرشی خیابان‌ها وظیفه‌ی خود اوست.»
پدر و مادر لونسون پس از رفتن به آمریکا با حقیقت روبه‌رو شدند، جای خوشحالی است که آنها پس از رویارویی با حقیقت، بلیت برگشت نگرفتند تا به زادگاه خود بازگردند. آنها به سمت جلو حرکت کردند، دست از تلاش نکشیدند و برای خود زندگی تازه‌ای ساختند. امیدوارم شما هم همین‌ کار را انجام دهید.
همه‌ی افراد توانایی انجام این کار را ندارند. متأسفانه گاهی اوقات تمایل به تحقق رویاها آن‌قدر شدید است که تصویر حقیقی را تیره می‌سازد، بیشتر افراد در چنین شرایطی قرار دارند،‌ آنها به جای تغییر خود یا رویاهایشان امیدوارند حقیقت تغییر کند.

هرچه رویایتان از حقیقت دورتر باشد بیشتر تحت تأثیر عواملی قرار می‌گیرد که خارج از کنترل‌تان است. بهترین کار این است که میان رویا و شرایط‌تان تعادل برقرار کنید. باید همزمان با تقویت نقاط قوت‌تان، به بیشتر کردن مهارت‌های فردی‌تان بپردازید. هرچه بیشتر نگران عواملی باشید که تحت کنترل‌تان نیستند، کمتر می‌توانید از آنچه در اختیار دارید استفاده کنید.

نقشه‌ی رویا نوشته‌ی جان سی مکسول
 


0 comments:

Post a Comment

Recent Posts

My Blog List

Blog Archive

Powered by Blogger.

Text Widget

Copyright © iIslandbooks | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com