This blog is about books, eBooks , my memories and tragic accidents.

Friday, December 16, 2016

عصر جدید


«ما 
در عصر احتمال به سر می‌بریم
در عصر شک و شاید
در عصر پیش‌بینی وضع هوا
از هر طرف که باد بیایدپارمیس جان سلام،
  عیدت مبارک! فردا شنبه بیست و هفتم آذر مصادف است با سالروز میلاد حضرت ختمی مرتبت، محمد مصطفی صلی الله علیه و آله و سلّم، جشن بزرگ ولادت پیامبر عشق و مهربانی را به تمام مردم دنیا تبریک می‌گویم.

و تسلیت می‌گویم چهلمین روز درگذشت منصورخان پورحیدری، پدر دوست‌داشتنی استقلالی‌ها، را. امیدوارم استقلالی‌های غیور با اقتدار در جام ملت‌های آسیا حاضر شوند و با آوردن جام قهرمانی روح آن مرد بزرگ را خشنود نمایند.

ناگفته نماند که در جام ملت‌های آسیا رنگ معنایی ندارد، برای آن‌که آبروی ایران مطرح است. از همین رو، آرزوی قلبی همه‌ی ایرانیان موفقیت هر چهار(۳+۱) تیم حاضر در این رقابت‌، حقیقتاً، دشوار است.

هواشناسی گفته موج سرما در راهه💨در عصر قاطعیت تردید
عصر جدید
عصری که هیچ اصلی
جز اصل احتمال، یقینی نیست

دیگر خبر خوب و مهم این هفته، آزاد‌سازی شهر حلب بود. آینده‌ی حلب و سوریه هنوز در هاله‌ای از ابهام است. هیچ‌کس به یقین نمی‌داند مردم بی‌گناه سوریه چه زمان، از این جنگ ویران‌گر، نابخردانه و خسته‌کننده رها می‌شوند. آرزوی ما برای سال ۲۰۱۷ پایان این جنگ خونین است.


اما من
بی نام تو
حتی
یک لحظه احتمال ندارم

 هرقدر اوضاع سوریه کلاف سردرگم است، اوضاع ایران و ایالت متحده‌ آمریکا بی‌نهایت واضح است، دیگر نیازی است سکه بالا بیندازیم، آخر از مرحله‌ی احتمال گذشته‌ایم و به یقین رسیده‌ایم؛ کنگره‌ی آمریکا تحریم‌ها را تمدید می‌کند، رئیس‌جمهور آن را نه امضا می‌کند و نه وتو، جان کری اطمینان می‌دهد نگران نباشید همه‌چیز برطبق توافق‌نامه است، ایرانی‌ها مثل همیشه دو دسته می‌شوند: شماری با جان کری هم آوا می‌شوند و شماری دیگر بندهای توافق‌نامه را با صدای بلند بازخوانی و تصدیق می‌کنند تمدید تحریم‌ها نقض برجام است. مردم مطابق معمول سردرگم می‌شوند. جناب ترامپ که با خاطری آسوده کابینه‌اش را می‌چیند،  مردم زندگی را از سرمی‌گیرند.
 یک لحظه احتمال ندارم، بی‌تحریم یا باتحریم به زندگی ادامه می‌دهیم، همچنان که پیش از آن ادامه داده بودیم.


چشمان تو 
عین‌الیقین من
قطعیت نگاه تو
دین من است

آری، با تمام فرازها  و فرودها، جنگ‌ها، نابرابری‌ها، نقض‌ها، تحریم‌ها، شکستن‌ها و گسستن‌ها به انتظار روزهای خوش آینده نشسته‌ایم، حتی اگر خوش‌بینی به آینده‌ خیالی خام و بی‌اعتقادی به همه‌ی مقدسات باشد. خدا خوش‌بین است چرا ما خوش‌بین نباشیم؟


من از تو ناگزیرم
من
بی‌ نام ناگزیر تو می‌میرم 

 پیشاپیش شب یلدا، میلاد حضرت مسیح و آغاز سال نو میلادی را تبریک می‌گویم. گوگل دیروز فهرست بالاترین جست‌و‌جوهای سال ۲۰۱۶ را منتشر کرد. چند روز پیش هم هدیه‌ی کریسمس کارمندانش را به یک مؤسسه‌ی خیریه اهدا کرد :( اما آنچه که این روزها درباره‌ی گوگل خبرساز شد راه‌اندازی بخش "waymo" برای تولید خودروهای خودران بود.


 شعر از قیصر امین‌پور
😀
 هفته‌ی خوبی داشته باشی
M.T 👧پ‌ن: یادم رفت بگویم هفته‌ام ملودیک شد با آلبوم تجربه‌کن شادمهر.♬♩🎻♬♫♩


0 comments:

Post a Comment

Recent Posts

My Blog List

Blog Archive

Powered by Blogger.

Text Widget

Copyright © iIslandbooks | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com