This blog is about books, eBooks , my memories and tragic accidents.

Thursday, January 22, 2015

خداحافظ گلس" از کوچه تا گذشت ... خیابان دلش گرفت

آن قدر گـــریه کرد که باران... دلش گرفت "


پارمیس جان ، سلام


چه حس خوبی! امروز سبک تر از همیشه هستم، باری سنگین از روی شانه هایم برداشته شد وقتی داستان تولد به پایان رسید :)

تجربه ی متفاوتی بود، آمیزه ای از چهار فصل ؛بهار ، تابستان ، پاییز و زمستان درهم در یک داستان. درست مثل طعم های تند، شیرین ، شور و تلخ در کنار یکدیگر، من که از مزمزه کردن احساسات، تفکرات و سبک های گوناگون در کنار هم لذت می برم ، طبق فرموده ی قرآن رنگها و زبانهای مختلف نشانه هایی است برای اندیشمندان.

گفتم استراحت؟ باور نکن فقط دارم خودم را گول می زنم ، ظاهراً کاری انجام نمی دهم و فقط می خوانم و تلویزیون تماشا می کنم ، اما در حقیقت سرگرم مرتب سازی داستانهایی هستم که ماههاست در ذهنم لانه کرده اند.

به گمانم وقتی در راه آفرینش قدم می گذاری چه بخواهی یک داستان کوتاه بنویسی و چه یک محصول گران قیمت بسازی ، باید قید آسودگی را بزنی آنها همیشه با تو هستند ، و مثل یک گلوله برفی روز به روز بزرگ و بزرگتر می شوند، حتی اگر بی خیالشان شوی؛ دست از سرت بر نمی دارند.

بهترین کار این است که پا به پایشان بروی ، پازل را کامل کنی تا قصه به سرانجام برسد، هر چند گاهی از رمق می افتی، در این مواقع بهتر است بایستی تا نفست جا بیاید و باز راهی شوی.


اخبار این هفته :شوکه کننده ترین خبر این هفته را چون خبر خوشی نیست مثل همیشه در پایان نامه می آوریم . 


بازی ایران و عراق

فردا ساعت 10 صبح، برگزاری مسابقه ی تیم های ایران و عراق ، در مرحله یک چهارم نهایی جام ملتهای آسیا .


نمایشگاه کتاب

 بازگشایی دوازدهمین نمایشگاه یاد یار مهربان در بوستان گفتگو، از دوم تا هفتم بهمن.


سخنرانی رئیس جمهور اوباما

شنبه :تیزکردن شمشیر تحریم توسط کنگره ی آمریکا، عصبانیت رئیس جمهور اوباما

سه شنبه: سخنرانی رئیس جمهور اوباما در کنگره : افزایش مالیات ثروتمندان ،بالا رفتن  حقوق و مرخصی کارگران 
چشم نوازترین خبر هفته

چهارشنبه بیستم ژوئن ،گوگل دوربین جدید پولاریدش را در سازمان اختراعات ایالات متحده ثبت کرد. از خواندن این خبرکلی  ذوق زده شدم، می دانیم که استیو جابز، خالق پولارید را می ستود ، در حقیقت ادوین . اچ . لند الهام بخش استیو جابز بود. گوگل قصد دارد خودش مستقیماً به مصرف کنندگان اینترنت بی سیم ارزان قیمت برساند، گوگل رویاهای بزرگی در سر دارد."اِبسال، چشم های تو را خواب دیده بود

تعبیر شد به این که سَلامان دلش گرفت "

خداحافظ گلس

سه شنبه نوزدهم ژوئن، گوگل اعلام کرد که تصمیم گرفته عینک هوشمندش را از بازار فروش حذف کند؛گوگل فکر می کند که گرایش زیادی به این محصول در جامعه وجود ندارد و در مردم زمینه ی لازم برای فن آوری پوشیدنی وجود ندارد.


" لبخند تا همیشه سفر کرد از لبش
وقتی خدا شنید فراوان دلش گرفت "

این خبر از سوی بسیاری از سایت های فناوری شوکه کننده ترین خبر هفته لقب گرفت، حتی خود کارکنان گلس هم انتظار چنین پیشامدی را نداشتند. 


نظر به این که بیش از یک سال است که اخبار عینک هوشمند گوگل را دنبال می کنم و از انتقادات شدیدی که به گلس وارد شده است، کمی دلخورم، گمان نمی کنم نگارش 2 یا 3 خط پیرامون گلس ، ویژگی ها و معایبش کافی باشد، پس بحث درباره ی گلس را به آینده موکول می کنیم، اما می دانیم که ترس از تغییر همواره وجود داشته است:

الویس پریسلی تلفنی داشت که آن قدر بزرگ و سنگین بود که برای جابجایش به دیگران متکی بود ، مردم به خرید این تلفن همراه تمایلی نداشتند ،ولی هنگامی که گوشی های همراه کوچکتر و در جیب جا شدند، مردم برای خرید گوشی های همراه هجوم آوردند.

ده سال پیش هم کارشناسان بازار موبایل می گفتند، تلفن های ساده بازار خوبی دارند، گوشی های پر اپلیکیشین و پیشرفته زنگ تفریحند ، برای  سرگرمی مناسبند نه برای کار. حالا اکثر اشخاص چند گوشی هوشمند دارند و نسل گوشی های ساده منقرض شده است.

کوتاه این که گلس، آی واچ یا سایر فناوری های پوشیدنی جایگاه خودشان را دارند و اگر هنوز استفاده از آنها در جامعه مد نشده به این معنی نیست که مشکل دارند، بلکه یعنی فرهنگ استفاده از آنها در جامعه جا نیفتاده است.


ایام به کامتان

                                                                                       M.T

سراینده غزل آزاد مقدم
M.T

0 comments:

Post a Comment

Recent Posts

My Blog List

Blog Archive

Powered by Blogger.

Text Widget

Copyright © iIslandbooks | Powered by Blogger

Design by Anders Noren | Blogger Theme by NewBloggerThemes.com